Bok 1

 

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font. Feel free to drag and drop me anywhere you like on your page. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are.

„Tajemnica medalionu”

 

Odziedziczony przez Julię medalion okaże się kluczem do wyjaśnienia wielu losów ludzkich, a jednocześnie otworzy drzwi do jej nowego życia.

Czterdzieści lat to dla kobiety magiczna liczba. Kobiety w tym wieku chcą być pożądane i atrakcyjne. Niemniej jednak zdają sobie sprawę z tego, że to półmetek ich życia.
Niektóre godzą się ze stagnacją i monotonią życia rodzinnego, ale w marzeniach chciałyby, aby coś się zmieniło. Są też i takie, jak Julia, która mimo że niczego nie planuje, przeżyje raz jeszcze wielką miłość. Będzie uwielbiana, kochana i wynoszona ponad wszystko.
W tej książce historia łączy się z teraźniejszością, a perypetie bohaterki przeplatane są z wątkami kulturowymi i obyczajowymi Polski, Szwecji, Niemiec i Izraela.

„Klucz do nieba”

Julia postanawia całkowicie zmienić swoje dotychczasowe życie. Stawia wszystko na jedna kartę. Porzuca rodzinę, dom, by wyjechać do ukochanego Dirka. Początkowo wszystko układa się wspaniale, jednak z każdym dniem na jej niebie pojawiają się ciemne chmury. Rodzina męża nie akceptuje Juli i robi wszystko, by utrudnić jej życie. 
Na domiar złego traci oczekiwana ciąże, a na jej drodze pojawia się były esesman, oprawca z czasów Powstania Warszawskiego, o którym tyle opowiadał jej przyjaciel Samuel. Kobieta postanawia rozliczyć przeszłość. Czy uda się jej spełnić zamierzenia? Czy tak bardzo pragnąc pomagać innym, nie zagubi własnego szczęścia?

Sehnsucht - ein Gedichtband (Tęsknota - tomik wierszy)

 

Tomik moich wierszy

Antologi Lodz – Tkanina s wadami

Antologia poezji ISBN: 987-83-63199-48-7

 

Zapraszamy do lektury antologii wierszy łódzkich w nowej serii: Biblioteka Na Stronie! „Do antologii przesłali swoje, często premierowe utwory, poeci nie tylko z regionu łódzkiego, ale z całej Polski, a także twórcy polonijni z Anglii, Walii, Niemiec, Francji. W rezultacie powstała książka zawierająca 262 utwory autorstwa 128-miu poetów”. Autorką jednego z wierszy zamieszczonego w antologii jest Joannna Svensson.

Dla Pana Adama Szypera

 

Nie ma odległych miejsc - powiedziałeś .

A więc istnieją i mam nadzieję,

że czasami o mnie pomyślisz.

I jeśli

Twoje niebo jest takie samo jak moje, które nie dzieli a łączy.

To może kiedyś się tam spotkamy.

Wtedy, kiedy to wszystko na tej ziemi zblednie, zmaleje i stanie się już bez znaczenia.

Wtedy, kiedy kwiaty przestaną już dla nas pachnieć.

Wyzwoleni z przyziemnych spraw codzienności.

Ulotnimy się jak kamfora,

lżejsi o całe życie.

Pozostaną po nas tylko wspomnienia.

Doznania zapisane w naszych wierszach.